Projekt wnętrz domu w Poznaniu dotyczył 2 kondygnacji parteru i poddasza. Obecnie dom znajduje się w stanie surowym zamkniętym.
Projekt wnętrz domu w Poznaniu – animacja 3d
Projekt wnętrz domu w Poznaniu – projekt jadalni i salonu
Projekt wnętrz domu Poznań z wykorzystaniem drewnianych paneli Vox na ścianach i suficie w jadalni w zestawieniu z grafitem i bielą. W przestrzeni jadalni z salonem nie było już miejsca na lokalizację kuchni. We wnęce częściowo ustawiłam stół jadalniany, który w przypadku większej imprezy można swobodnie powiększyć.
Projekt wnętrz domu – projekt kuchni
Projekt wnętrz domu – projekt łazienki czarno-białej
Łazienka na parterze znajduje się pod drewnianymi schodami, stąd w łazience po zabudowie schodów od dołu będą widoczne uskoki. W projekcie łazienki wykorzystałam kolekcję płytek z Paradyża. Czarne mieniące się płytki świetnie kontrastują z bielą. Uzupełnienie stanowią czarne dodatki.
Projekt wnętrz domu – projekt gabinetu
Pokój do pracy może służyć też jako pokój gościnny. Wrażenie po wejściu do pokoju robi fototapeta na jednej ścianie w nostalgicznym nastroju.
Projekt wnętrz obejmował parter i poddasze domu dwulokalowego o powierzchni użytkowej około 160 m2. Obecnie dom jest w stanie surowym zamkniętym.
Właściciele domu chcą przejść do etapu wykończania domu w środku, począwszy od położenia poszczególnych instalacji (wod-kan, ogrzewania, elektryki), ale nie wiedzieli, jak rozplanować poszczególne pomieszczenia.
Jak ustawić meble? Czy zamienić ze sobą funkcje pomieszczeń?
Projekt wnętrz domu z poddaszem w Poznaniu – animacja 3d
Projekt wnętrz domu z poddaszem w Poznaniu – projekt jadalni i salonu
Zaproponowałam zmianę układu pomieszczeń na parterze, która polegała na zmianie lokalizacji kuchni, tak, żeby była bliżej salonu. Stąd przeniosłam aneks kuchenny z frontu domu, na jego tył i połączyłam kuchnię z jadalnią przebiciem w ścianie.
Projekt wnętrz domu z poddaszem w Poznaniu – projekt kuchni
Projekt wnętrz domu z poddaszem w Poznaniu – projekt toalety
Projekt wnętrz domu z poddaszem w Poznaniu – projekt gabinetu
Pani Ewa poprosiła mnie o zmianę aranżacji swojego parteru domu. Planuje remont i pragnie nadać pomieszczeniom nietypowego wyrazu.
Zafascynowana jest stylem boho oraz loftowy.
Zobacz animację poniżej
Zakres projektu aranżacji wnętrz obejmował przedsionek, korytarz oraz salon wraz z jadalnią.
Projekt dotyczył przestrzeni już zamieszkałej.
Na prośbę gospodyni domu, w nowej aranżacji wykorzystałam elementy wyposażenia, które miały pozostać niezmienione.
PRZEDSIONEK
Pierwsze pomieszczenie, z którym ma się styczność po wejściu do domu. Przez czarne, stalowe i przeszklone drzwi widać korytarz prowadzący dalej do salonu.
Przeszklenie zachęca do dalszej wędrówki oraz odkrywa klimat panujący w salonie. Na tej samej ścianie zaproponowałam graficzną, roślinną tapetę, która swoim delikatnym rysunkiem nadaje oryginalny charakter całemu wnętrzu.
W nazwiżaniu do stylu boho, na ścianie pojawiło się okrągłe lustro w rattanowej oprawie. Lustro swoim kształtem nawiązuje do motywó kwiatowych widocznych na tapecie.
Po lewj stronie pomieszczenia znajduje się istniejąca duża szafa garderobiana, która otrzymała nowy wygląd drzwi przesuwnych.
W nawiązaniu do panującej we wnętrzu stylistyce, zaproponowałam drzwi przesuwne w formie luster w wąskiej czarnej ramie na całą ich wysokość.
Na podłodze zaproponowałam dwa plecione dywaniki w formie kół pasujące do kształtu lustra.
KORYTARZ
Po lewj stronie niewielkiego korytarza jest wejście do łazienki, do której zostały również wymienione drzwi.
Klientce bardzo podobają się drzwi przesuwne przeszklone w stylu loftowym.
Ze względu na przeznaczenie pomieszczenia drzwi otrzymały szkło mleczne.
Na przeciwko łazienki umieściłam duże lustro w ramie, które wcześniej znajdowało się w przedpokoju. Zdecydowanie lepiej prezentuje się w nowym miejscu.
W podobnym miejscu znalazły się również obrazki w ramie, które wcześniej kupiła pani domu.
SALON W STYLU BOHO
Salon i jadalnia stanowiące serce całego domu, odzwierciedlają zamiłowanie domowników do starego drewna, zieleni w postaci różnorodnych roślin doniczkowych.
Stół z krzesłami oraz wysoka witrynka pozostały niezmienione. Jedynie zmieniłam ich ustawienie względem siebie. Dzięki temu przestrzeń jadalni jest bardziej funkcjonalna.
Ściana z kominkiem i telewizorem uzyskała ciemną zieleń butelkową i stała się głównym akcentem kolorystycznym w pomieszczeniu.
Na tle ściany pojawił się nowy drewniany regał oraz nietypowa, drewniana szafka rtv, liczne rośliny doniczkowe, a w tym jeden dominujący swoją wielkością.
Pod sufitem wprowadziłam sznur z żarówkami, dla podkreślenia atmosfery pomieszczenia.
Jako nowe siedzisko zaproponowałam niewielki narożnik z tkaniny w pastelowym jasnym różu.
SALON W STYLU BOHO
Kominek otrzymał dodatkową obudowę w postaci półki. Dzięki temu wygląda bardziej elegancko. Kolor obudowy jest taki sam jak pozostałych ścian czyli ciepła biel.
Widoczne wiszące lampy wybrane wcześniej przez panią Ewę zostały wykorzystane w nowej aranżacji. Zmieniła się jedynie ich ilość i lokalizacja nad stołem.
Na ścianie z oknami znajdował się wcześniej długi biały grzejnik, który został zastąpiony pionowym, dekoracyjnym grzejnikiem w kolorze szarości.
Natomiast na ścianie przy stole pojawiły się nietypowe wiszące półki oraz niewielka konsola w formie czarnej ramy i nieregularnej deski.
Zostały one wykorzystane do ekspozycji całej masy różnych roślin doniczkowych.