Salon kosmetyczny w pudrowym różu

Salon kosmetyczny w pudrowym różu

Jak urządzić salon kosmetyczny, w którym klientki poczują się jak gwiazdy filmowe?

Z pewnością warto zastosować takie materiały wykończeniowe (beton, biała cegła), które sprawiają, że wnętrze wygląda prosto i elegancko. Subetelna kolorystyka wnętrza składająca się z bieli, szarości, pudrowego różu, tworzy atmosferę przytulnego zakątka, w którym można całkowicie oddać się relaksowi.

Złote dodatki we wnętrzu ostatecznie przekonują, że miejsce to zostało zaprojektowane z myślą o kobiecych i wyrafinowanych gustach.

Salon kosmetyczny w pudrowym różu Zalasewo – animacja 3D

Salon kosmetyczny w pudrowym różu

projekt salon kosmetyczny w pudrowym różu
Salon kosmetyczny Zalasewo

Salon kosmetyczny o powierzchni użytkowej około 55 m2 znajduje się w nowej galerii handlowej w Zalasewie koło Poznania.

Projekt salonu kosmetycznego powstał przy czynnym udziale właścicielki salonu, która określiła zakres wykonywanych zabiegów i usług oraz wybrała kolorystykę wnętrza. Wybór padł na zestawienie bieli, szarości oraz pudrowego różu i uzupełniającego akcentu w postaci złota.

W lokalu usługowym wyodrębniono dwa gabinety: gabinet zabiegów na twarz oraz gabinet z laserem.

Na przeciwko gabinetów zostały ustawione dwa stanowiska do manicure.

Oprócz tego w salonie kosmetycznym znajduje się recepcja z poczekalnią oraz toaleta z przedsionkiem i pomieszczenia pomocnicze takie jak pomieszczenie gospodarcze i socjalne.

Salon kosmetyczny Zalasewo
Salon kosmetyczny Zalasewo

Salon kosmetyczny w pudrowym różu – projekt technologiczny

salon kosmetyczny w pudrowym różu
Salon kosmetyczny-zabiegi-na-twarz

Ścianki działowe wydzielające gabinety nie zostały zaprojektowane na pełną wysokość pomieszczenia, aby zapewnić odpowiednią wentylację powietrza w lokalu.

Żeby spełnić wymogi Sanepidu, w lokalu wyodrębniono dodatkowe pomocnicze pomieszczenia oraz zaprojektowano ściany i podłogi z materiałów zmywalnych i odpornych na działanie środków dezynfekujących.

Na potrzeby uruchomienia działalności salonu kosmetycznego opracowałam też projekt technologiczny dla Sanepidu, który został uzgodniony z rzeczoznawcą do spraw higieniczno – sanitarnych.

Projekt technologiczny określał m.in. ilość rozmieszczenia umywalek i zlewów w poszczególnych pomieszczeniach, lokalizację stanowiska sterylizacji dla narzędzi wielokrotnego użytku w formie ciągu technologicznego.

Oferta na projekt salonu kosmetycznego

poznaj koszt projektu technologicznego i wnętrz
Projekt salonu kosmetycznego

Wyślij zapytanie w sprawie wyceny projektu aranżacji wnętrz.

Pamiętaj, że

5 + 14 =

Jak urządzić salon kosmetyczny?

Jak urządzić salon kosmetyczny? – powierzchnia lokalu a wymagane pomieszczenia

Głównym ograniczeniem jest powierzchnia lokalu. Zastanów się jakie konkretnie usługi będziesz oferować.

Postaw na zapewnienie komfortowych gabinetów dla swoich klientek i funkcjonalnej przestrzeni  podczas wykonywania zabiegów.

Salon kosmetyczny to nie tylko gabinety, ale również poczekalnia dla klientek, toaleta dla pracowników i klientek, pomieszczenie socjalne dla pracowników oraz pomieszczenie gospodarcze.

W przypadku prezentowanego salonu kosmetycznego, który ma całkowitą powierzchnię 57 m2, właścicielka zrezygnowała z kolejnej usługi jaką miała być depilacja laserowa, ponieważ wygenerowanie osobnego nawet niewielkiego pomieszczenia, powodowało ograniczenie funkcjonalności w pozostałych dwóch gabinetach.

Jak urządzić salon kosmetyczny? – wysokość pomieszczeń

W lokalu powinna być zapewniona minimalna wysokość 2.5 m, ale wtedy w tym samym pomieszczeniu mogą równocześnie przebywać 4 osoby. Przy wysokości pomieszczenia 3,0 m może równocześnie przebywać już więcej osób.

Jak urządzić salon kosmetyczny? – rozmieszczenie gabinetów, stanowisk manicure, poczekalni, recepcji

Projektowanie salonu kosmetycznego zaczynam od rozmieszczenia układu funkcjonalnego w danym lokalu. W tym przypadku toaleta oraz aneks kuchenny miały już przypisaną swoją lokalizację i zostały wykończone przez właściela lokalu.

Po wejściu do salonu kosmetycznego znajdujemy się w strefie recepcji / poczekalni, z której możemy przejść do gabinetów kosmetycznych.

Z powierzchni lokalu wydzielono 2 gabinety kosmetyczne z podziałem na zabiegi na ciało i zabiegi na twarz. Z tyłu za recepcją znalazło się miejsce na stanowisko do manicure, które zostało oddzielone od recepcji delikatną tkaniną.

Jak urządzić salon kosmetyczny? – projekt technologiczny dla Sanepidu

Ważanym etapem jest przygotowanie projektu technologicznego do Sanepidu, który powinien pokazywać rozmieszczenie wyposażenia w lokalu tj. sprzęty do utrzymania higieny, dezynfekcji czy miejsce zmiany odzieży na roboczą.

Projekt technologiczny do sanepidu uzgadniam z rzeczoznawcą do spraw higieniczno-sanitarnych.

Salon został utrzymany w jasnej kolorystyce, która została przełamana drewnianymi panelami oraz drzwiami. Dodatkowo delikatne rattanowe lampy nawiązują do stylistyki wnętrza. Kwiatem przewodnim salonu został chaber, którego zdjęcia można oglądać na ścianach.

Oferta na projekt salonu kosmetycznego

poznaj koszt projektu technologicznego i wnętrz
Projekt salonu kosmetycznego

Wyślij zapytanie w sprawie wyceny projektu aranżacji wnętrz.

Pamiętaj, że

9 + 1 =