+48 607 367 436 biuro@eurythmia.pl

Jak urządzić salon kosmetyczny?

Jak urządzić salon kosmetyczny?

Omówione na przykładzie realizacji salonu kosmetycznego Polana Urody w Tulcach

Jakie wymagania musi spełniać salon urody?

Kiedy już mamy wybrany lokal dla salonu kosmetycznego, musimy się zastanowić jakie konkretnie usługi będziemy oferować.

Naszym ograniczeniem jest powierzchnia lokalu. Postawmy na zapewnienie komfortowych gabinetów dla naszych klientek i funkcjonalnej przestrzeni dla nas podczas wykonywania zabiegów.

Nawet jeżeli jest to kosztem kolejnej usługi, którą moglibyśmy oferować naszym klientkom.

Tak też było w przypadku prezentowanego salonu kosmetycznego, który ma całkowutą powierzchnię 57 m2.

Właścicielka zrezygnowała z kolejnej usługi jaką miała być depilacja laserowa, ponieważ wygenerowanie osobnego nawet niewielkiego pomieszczenia, powodowało ograniczenie funkcjonalności w pozostałych dwóch gabinetach.

Projektowanie nad salonem kosmetycznym zaczynam od rozmieszczenia układu funkcjonalnego. W tym przypadku toaleta oraz aneks kuchenny miały już przypisaną swoją lokalizację i zostały wykończone przez właściela lokalu.

Po wejściu do salonu kosmetycznego znajdujemy się w strefie recepcji / poczekalni, z której możemy przejść do gabinetów kosmetycznych.

Z powierzchni lokalu wydzielono 2 gabinety kosmetyczne z podziałem na zabiegi na ciało i zabiegi na twarz.

Z tyłu za recepcją znalazło się miejsce na stanowisko do manicure, które zostało oddzielone od recepcji delikatną tkaniną.

Ważanym etapem jest przygotowanie projektu technologii salonu kosmetycznego, który powinien pokazywać rozmieszczenie wyposażenia w lokalu tj. sprzęty do utrzymania higieny, dezynfekcji czy miejsce zmiany odzieży na roboczą.

Salon został utrzymany w jasnej kolorystyce, która została przełamana drewnianymi panelami oraz drzwiami. 

Dodatkowo delikatne rattanowe lampy nawiązują do stylistyki wnętrza. Kwiatem przewodnim salonu został chaber, którego zdjęcia można oglądać na ścianach.